Kompleksowy generator KID dla PRIIP - generowanie raportów oraz kalkulacja wskaźników obliczeniowych.
Dwa innowacyjne modele współpracy od pełnego outsourcingu po generowanie danych przez API
Do każdego swojego produktu potrzebujesz KID.
Skorzystaj z naszego automatycznego generatora!
Obliczanie kluczowych danych PRIIP, dystrybucja i zarządzania dokumentami - wszystko w jednym miejscu
Kluczowe cechy produktu
Oszczędność czasu dzięki pełnej automatyzacji procesów generacji KID
Automatyczne tworzenie dokumentów KID na żądanie przez cały cykl życia produktu
Automatyczne tworzenia KID-ów dla PRIIP z wyliczonymi kluczowymi wartościami ryzyka i scenariuszy stóp zwrotu oraz inną statyczną i dynamiczną zawartością
Automatyczne pobieranie danych od klienta
Raporty dostępne w formatach Word i PDF
Aplikacja działa w modelu SaaS (Software as a Service) oraz daje pełną możliwość outsourcingu procesów
Integracja komunikacji za pomocą SFTP i API
Archiwizacja tworzonych dokumentów KID przez 10 lat
Automatyczna dystrybucja dokumentów e-mailem według wskazanych ról lub na serwer SFTP
Branding na dokumentach
Wstępnie zdefiniowany tekst
Dostępność generowanych KID-ów w wielu językach
Możliwość edycji opisów dokumentów
Proces akceptacji dokumentów
Pełne logowanie historii zmian do dokumentów KID
Usługa KID dla PRIIP jest dostępna w dwóch elastycznych modelach współpracy.
Usługa generowania
KID PRIIPs
Obejmuje automatyczne generowanie dokumentów KID na podstawie treści dostarczanych przez klienta. Inwestor jest odpowiedzialny za dostarczenie treści opisowych oraz informacji nt. produktu Natomiast my zajmujemy się wyliczaniem i automatycznym wygenerowaniem finalnego dokumentu KID.
Wsparcie obliczeniowe – usługa „Calculation Engine”
„Calculation Engine” to usługa realizowana poprzez dedykowany API, za pomocą którego klient otrzymuje zestaw danych liczbowych (w czasie rzeczywistym). Na podstawie takich obliczeń samodzielnie i we własnym zakresie aktualizuje dokument KID.
Stały abonament na aktualizację dokumentów KID i 18 aktualizacji KID w ciągu roku
Wysokość abonamentu jest uzależniona od liczby funduszy oraz liczby kategorii jednostek do aktualizacji
Uniezależnienie od częstotliwości zmian KID
Najnowocześniejsze metody obliczania miar ilościowych KID dla PRIIP
Elastyczną współpracę w 2 modelach operacyjnych
Przewidywalną wycenę
Oszczędność czasu i kosztów, które musiałbyś przeznaczyć na samodzielne działania
Przykładowe pytania i odpowiedzi
Rozporządzenie UE (UE) nr 1286/2014 w sprawie dokumentów zawierających kluczowe informacje dla detalicznych i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych w pakietach jest również znane jako PRIIP. Została zatwierdzona przez Parlament Europejski i Radę w dniu 26 listopada 2014 r. Rozporządzenie jest pierwszym znaczącym kamieniem milowym w nowym prawodawstwie dotyczącym ochrony inwestorów wprowadzonym przez UE w następstwie kryzysu finansowego z 2008 roku.
PRIIP są częścią dążenia Unii Europejskiej do zwiększenia przejrzystości i efektywności na rynku inwestycji detalicznych. UE chce pomóc konsumentom (tj. osobom niebędącym profesjonalistami) lepiej zrozumieć kupowane przez nich inwestycje i w rezultacie ułatwić konsumentom poruszanie się po detalicznym rynku inwestycyjnym.
Dokument zawierający kluczowe informacje (KID) to trzystronicowy dokument przedstawiający ryzyko i koszty inwestycji. Działa jak rodzaj szybkiego przewodnika po produkcie, którego zakres obejmuje. KID musi przestrzegać ścisłych wytycznych dotyczących projektu i treści, być sporządzony w co najmniej jednym oficjalnym języku każdego kraju, w którym produkt jest sprzedawany oraz być regularnie sprawdzany i aktualizowany.
Każdy inwestor detaliczny mający siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) musi otrzymać KID od instytucji (w tym banków i firm ubezpieczeniowych spoza UE), które sprzedają detaliczne produkty inwestycyjne.
Odpowiedzialność za stworzenie i utrzymanie dokumentu spoczywa na producencie produktu. Tymczasem doradcy detaliczni sprzedający te produkty konsumentom końcowym mają obowiązek zadbać o to, by ich klient otrzymał dokumenty w fazie przedsprzedażowej. Ta zasada ma zastosowanie nawet w środowiskach internetowych tylko do realizacji, takich jak mobilne aplikacje bankowości internetowej, w których doradca nie jest fizycznie obecny.
PRIIPs weszła w życie z dniem 31 grudnia 2017 roku, co oznacza, że instytucje finansowe mają obowiązek na produkcję i dystrybucję KID-ów zgodnych od 1 stycznia 2018 r.
Regulacja dotyczy wszelkich produktów inwestycyjnych dla klientów detalicznych – takich jak fundusze inwestycyjne, fundusze notowane na giełdzie (ETF), czy też produkty strukturyzowane. W sumie dotkniętych jest wiele milionów instrumentów. Od 1 stycznia 2023 dołączą również fundusze UCITS.
©2022 ProService Finteco Sp. z o.o. All rights reserved.